Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna lood ja juhtumised

1. mai 2013 - muuseumioo

- Nii, lapsed. Nüüd vaatame ühte rahvapilli, mida kasutasid vanasti karjalapsed - vuristi. Kuulake! Mis te arvate, milleks seda kasutati? Mida meenutab teile vuristi hääl?

- Meenutab seda, kui naabrimees talvel suure külmaga akna all oma Žigulit käivitab.

- See on augustatud metallplaat, mis läheb muusikatoosi sisse. Üle saja aasta vana "CD". Katsuge!

- See on nagu porgandiriiv!

Siis on lugusid ka heliloojate kohta:

Tagasihoidlik inimene Peeter Süda

Ühel pealelõunal läks Peeter Süda muusikalise küsimuse asjus külla oma sõbrale. Et viimast kodus polnud, siis istus ta elutuppa ootama. Koos ühe Estonia Muusika Osakonna naislauljaga. Kuigi tuttavad, ei vahetanud nad kolme tunni jooksul sõnagi - üks luges, teine mõtles omi mõtteid. Kui naine lõpuks end minema asutas, ütles Peeter Süda talle hüvastijätuks tugeva käepigistuse saatel: "Kahju, et peate minema - meil oli nii lõbus."

Teksti pani kokku ETMM-i muusikaosakonna juhataja Risto Lehiste

Põnevat on juhtunud ka Särevi Teatritoas

Rikkad inimesed Särevi Teatritoas

Ükskord tegin lastele Särevi Teatritoas ekskursiooni. Näitasin Särevitele kuulunud kella ja kummutit, vaatasime töölauda ja raamatuid. Üks poiss teatas selle kõige peale: „Häh, mul on kodus palju rohkem antiikmööblit“.

Lõbuhimulised soomlased

Mõned aastad tagasi tegime Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis näituse Eesti kabareeartistidest. Näituse pealkirjaks oli „Kabaree, kabaree“ ning plakatile valisime kõige atraktiivsema daami, sulgedega kaunistatud eestiaegse tantsija Lilian Looringu.

Kuna muuseum asub ööelu mõistes väga käidava koha peal – otse Hollywoodi klubi kõrval, siis rohkem kui ükskord sammusid maja uksest sisse lõbusas meeleolus soomlased, kes nõudlikult striptiisi küsisid.

Vaata, mis toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Muuseumiööl, siit!