Kuula Muuseumiöö lugu
(avaneb hüpikaknas)

MUUSEUMIÖÖ JA KUNSTIKOOLID

Nelja eri kõrgkooli – Tallinnas EMTA Lavakunstikool, Narvas TÜ Narva Kolledž, Pärnus Paikuse politseikool ja Tartus tartu Kõrgem Kunstikool õpilased teevad avalikus linnaruumis, Muuseumiöö eelsel nädalal, selleaastasest teemast lähtuvalt performancid. Mõte on tekitada sünergia mineviku ja tuleviku vahel – muuseumid kui minevikku ja kogetud väärtusi säilitavad organisatsioonid ja noored kui tulevikku vaatavad ja uusi tõekspidamisi kandvad, uue ühiskonna loojad.

TEISIPÄEV – Tallinn 23.00
Ühe Õhtu Kvartett Tallinna vanalinna Muusikamaja hoovi Kohvicumis. Öö, mil kohvik särab tuledes ja kaunid helid hõljuvad üle linna. EMTA Lavakunstikooli lühietteaste Muuseumiöös „Öös on inimesi“. Kooslus, mis tekkis 2010. aasta kevadel seoses koolipeol ülesastumisega. Nii see kivi veerama läks ja nüüdseks on tegemist iseseiseva vokaalinstrumentaalansambliga, kellel on oma repertuaar. 1930-1940-ndate aastate lööklaule on eelnevalt mänginud ka sellised kooslused nagu Amor Trio ja Modern Fox. Kvartetti kuuluvad: EMTA Lavakunstikooli näitlejaeriala 1. kursuse tudengid Karmo Nigula, Ott-Henrik Raidmets, Jonathan Peterson; Tallinna Linnateatri näitleja Kristjan Üksküla, Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium teatriklassi abiturient Joonas Mattias Sarapuu ja näitleja ning Vanalinna Hariduskolleegiumi lavakõne õppejõud Tõnis Rätsep.

Fotod ettevalmistusprotsessist. Fotograaf Kärt Tammjärv.
Vaata videot siit


15. KOLMAPÄEV – Narva

Kell 21.00

Muuseumiöö eelsel nädalal teevad nelja linna (Tallinn, Narva, Pärnu, Tartu) kõrgkooli õpilased linnaruumis performanci „Öös on inimesi“.
Selle raames ongi kolmapäeval nautida Narva Kolledži terrassil kevadõhtu kontserti.

Narva kolledž ühendab inimesi erinevatest rahvustest, erinevatest linnadest, erinevates uskudest, erinevate maailmavaadetega. Nii laulab aserbaidžaani tudeng Almaz Rustamova Narva Kolledži terrassil laule kolmes keeles.16. NELJAPÄEV – Pärnu

15.05. 2013 kell 17.30 SKA politsei-ja piirivalvekolledži kadettide etteaste Pärnus Ringi ja Rüütli tänava nurgal Rüütli platsil.


Selleks, et Muuseumiööl oleks mõnus ja vahva aega veeta tuleks meil kõigil sellesse panustada – olla teineteise suhtes arvestav ja sõbralik.

Jätame nõmetsemise minevikku. Paikuse politsekool demostreerib oma etteastes, mis juhtub siis, kui „katus hakkab sõitma.“


Vaata videot siit17. REEDE – Tartu

12.00 Kaarsillal Tartu Kõrgema Kunstikooli maaliosakonna II kursuse tudengid


Kiri kannab mõtteid, sild inimesi.

Mõlemad on ühenduseks

millegi või kellegi vahel.